Pobierz Wordle

Gra Wordle: Zgadnij Ukryte Polskie Słowo

Zasady są bardzo proste: musisz odgadnąć ukryte polskie słowo w 6 próbach. Aby rozpocząć, po prostu wpisz dowolne słowo w pierwszym wierszu. Jeśli litera jest odgadnięta poprawnie i znajduje się we właściwym miejscu, zostanie zaznaczona na zielono, jeśli litera jest w słowie, ale w niewłaściwym miejscu - na żółto, a jeśli litery nie ma w słowie, pozostanie szary. Czy potrafisz odgadnąć ukryte polskie słowo w 6 próbach?

Zagraj w Wordle z Różną Liczbą Liter

Wybierz puzzle słowne o długości ukrytego słowa od 4 do 11 liter.

Zagraj w Wordle w Różnych Językach

Zgadnij ukryte słowa w różnych językach! Pomoże w nauce nowych słówek i poprawie znajomości języków obcych.

Jak grać w grę Wordle?

 1. Wpisz pierwsze słowo

  Aby rozpocząć, po prostu wpisz dowolne pięcioliterowe słowo, aby dowiedzieć się, które litery pasują do ukrytego słowa. W sumie będziesz miał 6 prób odgadnięcia ukrytego słowa. Wpisz pierwsze słowo
 2. Dowiedz się, jakie litery znajdują się w ukrytym słowie

  Jeśli jakiekolwiek litery są zaznaczone na żółto, oznacza to, że ta litera znajduje się w ukrytym słowie, ale nie odpowiada dokładnej lokalizacji w tym słowie. Jeśli jakakolwiek litera jest zaznaczona na zielono, oznacza to, że znajduje się w tym słowie i znajduje się w dokładnej lokalizacji. Jeśli litera pozostaje szara, nie ma jej w ukrytym słowie. Dowiedz się, jakie litery znajdują się w ukrytym słowie
 3. Spróbuj odgadnąć ukryte słowo

  Teraz, jeśli znasz kilka liter z dokładną lokalizacją (zielony) i kilka liter w słowie (żółty), możesz spróbować rozwiązać ukryte słowo i wygrać grę! Spróbuj odgadnąć ukryte słowo

Stwórz Własną Łamigłówkę Wordle

Wygeneruj własną układankę Wordle z dowolnym słowem od 4 do 11 liter i rzuć wyzwanie znajomym! Czy twój przyjaciel potrafi odgadnąć ukryte słowo w 6 próbach?

Często Zadawane Pytania

 1. Jakie są zasady gry Wordle?

  Głównym celem gry jest odgadnięcie ukrytego słowa w 6 próbach. W każdym wierszu musisz wpisać dowolne słowo od 4 do 11 liter, aby dowiedzieć się, jakie litery znajdują się w słowie docelowym. W zależności od wprowadzonego słowa, litery zostaną wyróżnione trzema kolorami.
  Oznaczenie kolorem:
  Litera w ogóle nie znajduje się w docelowym słowie.
  Litera jest w słowie, ale w złym miejscu.
  Litera jest w słowie i we właściwym miejscu.

  Aby wygrać, musisz całkowicie odgadnąć ukryte słowo (wszystkie litery są zielone).

 2. Jakie jest najlepsze słowo na rozpoczęcie gry?

  Na początku gry staraj się używać słowa bez powtarzania liter i z jak największą liczbą samogłosek, np. słowo "RADIO". Wpisując kolejne słowa, staraj się używać nowych liter, aby znaleźć jak najwięcej wskazówek.

 3. Jakiego słownika używasz?

  Korzystamy z ogólnego słownika polskich słów autorstwa autorstwa sjp.pl, który zawiera listę ~140 000 słów z różnymi zakończeniami i przypadkami. Ten słownik jest stale aktualizowany o nowe słowa w oparciu o prawdziwe opinie ludzi.

 4. Dlaczego otrzymuję komunikat „Nie znaleziono słowa”?

  Ten komunikat ostrzegawczy oznacza, że podane słowo nie zostało znalezione w naszym banku słów. Spróbuj innego słowa lub jeśli uważasz, że jest poprawne, daj nam znać.

 5. Ukryte słowo było nieprawidłowe. Czy może to Pan naprawić?

  Jeśli uważasz, że ukryte słowo jest błędne lub niepoprawne, daj nam znać. Na pewno naprawimy to tak szybko, jak to możliwe.

 6. Jak zmienić wprowadzoną literę?

  Jeśli chcesz zmienić błędnie wprowadzoną literę, po prostu naciśnij przycisk "Backspace", ale pamiętaj, że nie możesz zmienić wprowadzonego słowa.

 7. Czy mogę pobrać twoją grę?

  W tej chwili nie mamy aplikacji w Appstore i Google Play (w fazie rozwoju). Możesz jednak dodać stronę do zakładek i grać na komputerze lub urządzeniu mobilnym bezpośrednio w przeglądarce.

 8. Czy potrafię odgadnąć słowo, by rzucić wyzwanie moim przyjaciołom?

  Na pewno! Wystarczy kliknąć ikonę (W+) w lewym górnym rogu, następnie odgadnąć dowolne słowo od 4 do 11 liter (bez spacji, myślników, apostrofów) i kliknąć przycisk „Kopiuj Link”. Jeśli to słowo zostanie znalezione w naszym słowniku, zobaczysz komunikat „Link Skopiowany!” a teraz ten link można wysłać znajomemu lub udostępnić w mediach społecznościowych.

 9. Czy mogę grać w różnych językach?

  Opracowaliśmy wiele wersji gry Wordle dla różnych języków i słowników. Teraz możesz grać w amerykańskim angielskim, brytyjskim angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, włoskim, holenderskim, rosyjskim, polskim, szwedzkim, irlandzkim, czeskim, greckim, tureckim, indonezyjskim, na filipińskim.

 10. Gra wydaje mi się łatwa. Czy mogę to utrudnić?

  Możesz utrudnić grę, włączając „Ciężki poziom” w ustawieniach. Następnie wszelkie ujawnione wskazówki muszą zostać wykorzystane w kolejnych domysłach.

 11. Czy dzieci mogą grać w Wordle?

  Wordle jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Ta gra będzie szczególnie przydatna dla dzieci do rozwijania pamięci i umiejętności logicznego myślenia. Opracowaliśmy specjalną wersję Wordle dla dzieci ze słownikiem dla dzieci do 8 klasy i możliwością wyboru słowa docelowego od 3 do 11 liter.

Oceń WordleGame.org:
4.9 / 5
1,204 głosów
Twoja przeglądarka jest przestarzała, zalecamy zaktualizowanie jej do najnowszej wersji lub użycie innej, bardziej nowoczesnej.